Lekcje w bibliotece szkolnej

„Spotkajmy się w bibliotece - zajęcia promujące czytelnictwo” - pod tym hasłem w czasie ostatnich dwóch tygodni w bibliotece szkolnej przy ul. Dąbrowskiego odbywały się zajęcia dla klas drugich i trzecich. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniach: z uwagą obserwowały, gdzie na półkach znajdują się książki „do poduchy” czy książki opowiadające o świecie, chętnie słuchały krótkich notek o polecanych książkach, były zachwycone prezentowanymi przez nauczyciela bibliotekarza książkami i wielu chciało je natychmiast zabrać ze sobą do domu. Wniosek za spotkań jest budujący: książki wciąż mogą być atrakcyjne dla dzieci. Trzeba tylko dziecku podpowiedzieć co czytać i ułatwić dostęp do książek. Drodzy dorośli, warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, gdy zaczynamy myśleć o świątecznych upominkach dla naszych bliskich.

Natasza Foder-Mikołajczak