Przeskocz do treści

Wycieczka klas 3a i 3d do Gniezna

W czwartek 20 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 3a i 3d wybrali się na wycieczkę do Gniezna. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Katedry oraz rynku. Dzieci poznały historię Katedry, zobaczyły budynek z zewnątrz i w środku. Następnie był spacer uliczkami Gniezna na rynek, podczas którego uczniowie mogli podziwiać przepiękną architekturę kamienic. Aura dopisała, gdyż leżący wszędzie śnieg wprowadził nas w świąteczny nastrój. Punktem kulminacyjnym było obejrzenie przedstawienia pt.: „Wigilijna opowieść” w Teatrze im. Aleksandra Fredry. Po pełnym emocji przedstawieniu, dzieci pod opieką aktorki występującej w sztuce zostały oprowadzone po całym teatrze i poznały jego kulisy. Wycieczka była bardzo udana, wzbogaciła uczniów o nowe wiadomości
i dostarczyła wielu wrażeń.
Dorota Pernak