Wycieczka do ,,Art. Zagrody”

Dnia 29 listopada uczniowie klas 1c i 2c naszej szkoły udali się do "Art. Zagrody" w Dymaczewie Starym. W urokliwym domku wykonanym z drewnianych bali odbyły się warsztaty stolarskie, ceramiczne oraz kulinarne.
Efektem prac uczniów na warsztatach stolarskich były drewniane renifery. Kolejnym punktem były warsztaty ceramiczne, na których odbyło się ugniatanie gliny i formowanie z niej dzwonków. Zajęcie poprzedziła prelekcja tematyczna, wprowadzająca do pracy z gliną. Proces wymagał wypalenia w profesjonalnym piecu ceramicznym w temperaturze powyżej 1000 stopni.
Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty kulinarne, na których dzieci wyrabiały ciasto na drożdżówki i struclę makową. Po upieczeniu zjadły je z ogromnym apetytem.