Uczniowie z SP 2 w Czechach

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w międzynarodowym projekcie wymiany szkolnej. Tym razem w dniach 18. – 21.09.2018 roku młodzież z miast partnerskich Środa Wlkp. i Hennigsdorf byli goszczeni w Kralupach nad Wełtawą w Czechach.
Celem projektu była integracja młodzieży, poznanie kultury i tradycji oraz rozwój kompetencji językowych. Uczestnicy wymiany zrealizowali ciekawy program: zwiedzali Kralupy, Nelahozeves – miejsca urodzenia kompozytora A. Dvořáka oraz piękną Pragę. Uczniowie mieli też okazję spotkać się ze starostą Kralup, a zarazem czeskim senatorem - Peterem Holečkiem w siedzibie Senatu. Oprócz dużej dawki kultury nie zabrakło również czasu na zabawy integracyjne, grillowanie oraz dyskotekę. W ostatnim dniu spotkania młodzież przedstawiła prezentacje ilustrujące przebieg wymiany.
Na wiosnę uczniowie z Niemiec i Czech przyjadą do Środy Wlkp. Wymianę organizują germanistki: Agnieszka Wysocka i Anna Wnuk, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Środa Wlkp. oraz Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Relacja z wizyty w Senacie

Anna Wnuk