Przeskocz do treści

Turniej o puchar Tymbarku w piłkę nożną U-12, U-10, U8

Jest to turniej ogólnopolski rozgrywany od 18 lat. Szkoła Podstawowa
Nr 2 w Środzie Wlkp. po raz kolejny wzięła udział w tym prestiżowym turnieju organizowanym dla młodych chłopców. W kategorii U-12 naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny, natomiast w kategorii U-10 i U-8 po jednej. W skład drużyny U12 wchodzili chłopcy urodzeni w latach 2006-2007, U-10 2008-2009, U8 2010-2011, którzy trenują w takich klubach jak UKS Śrem czy Polonia Środa.
I  etap gminny odbył się w październiku 2017 w Środzie Wielkopolskiej. Reprezentacja SP 2 była uważana za faworyta do zwycięstwa w tym turnieju
w dwóch kategoriach zarówno U-10 jak i U-12, w którym zagrały jeszcze zespoły SP3 Środa Wlkp, SP Starkówiec Piątkowski, SP Klęka, SP Sulęcinek, KS Polonia Środa oraz SP Słupia Wielka. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, dwie połowy po 10 minut. Jest to bardzo krótki czas gry, w którym często zdarzają się niespodzianki. Poziom sportowy we wszystkich kategoriach wiekowych stał
na wysokim poziomie. W kategorii U 12 w etapie powiatowym po bardzo emocjonującym meczu o pierwsze miejsce pomiędzy drużynami SP 2 Środa Wlkp. a SP Klęka, zwyciężyła drużyna SP Klęka 1-0 i tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego. W kategorii U10 bezkonkurencyjni okazał się zespół SP2 Środa Wlkp. wygrywając wszystkie mecze w turnieju i pewnie awansował do etapu wojewódzkiego. W najmłodszej kategorii U8 najlepsza okazała się drużyna SP Sulęcinek pokonując w finale zespół SP2 Środa Wlkp. Wszystkim reprezentantom szkoły gratulujemy osiągniętych wyników sportowych oraz godnego reprezentowania szkoły.

Leszek Maźwa