Przeskocz do treści

Turniej ENEA Mini Ligi Siatkówki

Ponad 1100 dziewczynek i chłopców z 30 Szkół Podstawowych Poznania i okolicznych miejscowości zgłosiło się do tegorocznej VII już edycji cyklu turniejów siatkarskich dla najmłodszych "Enea Liga Mini Piłki Siatkowej".  Szkołę Podstawową Nr 2 reprezentuje trzydziestu dwóch uczniów z klas IV-VI. Klasy czwarte rozgrywają swoje mecze w kategorii dwójek, klasy piąte w kategorii trójek, a klasy szóste w kategorii czwórek. Za nimi już dwa turnieje, które podzieliły zespoły na dwie Ligi: złotą i srebrną. W kolejnych  turniejach drużyny walczyć będą o punkty, które w końcowej rywalizacji wyłonią najlepsze zespoły, które zagrają w finałowych turnieju o nagrody. Wszystkie zespoły walczą bardzo dzielnie, większość dziewczynek biorących udział w turnieju to uczennice oddziału sportowego, których codzienna aktywność na zajęciach sportowych przekłada się na dobre wyniki w zawodach. Kolejny turniej odbędzie się w marcu.

Uczniowie  biorący udział w turnieju:  L. Borowczyk , N. Danecka ,  M. Wachowiak, K. Jarota, N. Górlińska, N. Sosińska, Z. Taciak, Z. Idaszek, M. Golec , M. Gabryelewicz , A. Wojtyniak, G. Sikorska, J. Narożna , W. Fludra, M. Madaj,  W. Barczak, M. Spławska, O. Woźniak, M. Szafraniak, H. Małolepsza, M. Matuszek, O. Litke, O. Szczęsna, J. Chałas, J. Chomontek, D. Cechmann, A. Komorowicz, A. Czajka, A. Szmankowska, J. Zaworska, M. Biniarz, Z. Tabaka.

Ilona Olsztyńska- Pawlak