Przeskocz do treści

Wydarzenia sportowe: turnieje, mecze, rozgrywki

Turniej ENEA Mini Ligi Siatkówki

Ponad 1100 dziewczynek i chłopców z 30 Szkół Podstawowych Poznania i okolicznych miejscowości zgłosiło się do tegorocznej VII już edycji cyklu turniejów siatkarskich dla najmłodszych "Enea Liga Mini Piłki Siatkowej".  Szkołę Podstawową Nr 2 reprezentuje trzydziestu dwóch uczniów z klas IV-VI. Klasy czwarte rozgrywają swoje mecze w kategorii dwójek, klasy piąte w kategorii trójek, a klasy szóste w kategorii czwórek.
czytaj więcej
1.02.2018


Zwycięstwo w Polonia Cup

W niedzielę 21 stycznia 2018 uczniowie z klas piątych wzięli udział w prestiżowym turnieju piłki nożnej Polonia Cup. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp., którzy na co dzień trenują w klubie sportowym Polonia Środa spisali się świetnie odnosząc zwycięstwo w turnieju. Ogromny wyróżnieniem był wybór najlepszego zawodnika oraz bramkarza turnieju. Bramkarzem został wybrany Bartosz Muczke, który nie został pokonany w cały turnieju.
czytaj więcej
26.01.2018

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt i chłopców

W piątek 17 listopada w Nowym Mieście odbyły się Mistrzostwa Powiatu
w unihokeju. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewcząt i chłopców.
Jeśli chodzi o grupę chłopców to oprócz naszej reprezentacji zagrały również drużyny z Pławiec, Klęki oraz Słupi Wielkiej. Natomiast wśród dziewcząt rywalizowały te same zespoły oraz dodatkowo zespół z Brodowa. Wszystkie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.
czytaj więcej
2.12.2017 

Finał rejonu w Badmintonie

22 i 23 listopada 2017 roku uczniowie SP2 wzięli udział w Mistrzostwach Rejonu
w Badmintonie. Zawody odbyły się w kategorii chłopców i dziewcząt. W wyniku kilkugodzinnej rywalizacji dziewczęta z SP 2 Środa Wlkp. w składzie Maria Golec
i Marta Gabryelewicz w debiucie w tak mocno obsadzonej imprezie spisały się bardzo dobrze. Niestety do grupy trafiły z bardzo silnymi rywalkami: SP Przeź-mierowo oraz SP Września.
czytaj więcej
29.11.2017


Mistrzowski badminton

W dniu 13 listopada 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 ze Środy Wlkp.
wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie. Zawody odbyły się
w kategorii chłopców i dziewcząt. W wyniku kilkugodzinnej rywalizacji dziewczęta
z SP2 Środa Wlkp. w składzie Maria Golec i Dominika Cechmann zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek - Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Wschód.
W etapie powiatowym zagrały dwie drużyny chłopców, które stoczyły bój o pierwsze miejsce. Po zaciętym pojedynku zwyciężyła para Jan Wójkiewicz, Dawid Kaczmarek. Drugie miejsce zajęli Kajetan Buziak i Tomasz Skrobich.
czytaj więcej
15.11.2017


Turniej o puchar Tymbarku w piłkę nożną U-12, U-10, U8

Jest to turniej ogólnopolski rozgrywany od 18 lat. Szkoła Podstawowa
Nr 2 w Środzie Wlkp. po raz kolejny wzięła udział w tym prestiżowym turnieju organizowanym dla młodych chłopców. W kategorii U-12 naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny, natomiast w kategorii U-10 i U-8 po jednej.
czytaj więcej
14.11.2017