Ogłoszenia wrześniowe
Wychowawcy!

Prosimy, o wybranie jednej osoby, której zadaniem będzie śledzenie informacji zamieszczanych przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego (strona internetowa szkoły, tablica ogłoszeń) oraz przekazywanie informacji społeczności klasowej.

Uczniowie!

1. Ogłaszamy konkurs na najbardziej zadbaną salę lekcyjną „Sala jak ta lala 2019/2020”. Postarajcie się , aby Wasza klasa nie tylko zachwycała wyglądem (liczymy na Waszą kreatywność), ale była miejscem zachęcającym do nauki i pozalekcyjnych spotkań. Samorząd Uczniowski oceni Wasze zaangażowanie i pomysły w drugim tygodniu października. Prosimy również o przygotowanie gazetki ściennej Nasza klasa.

2. 16 września 2019 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Prosimy, nie tylko uczniów, o przyjście do szkoły w bluzce, sukience lub spodniach w kropki. W tym tygodniu otrzymacie kartki formatu A3 z narysowaną kropką, Waszym zadaniem będzie dokończenie kropkowego rysunku. Możecie wykorzystać różne techniki, aby stworzyć niezapomniany rysunek. Pamiętajcie, każda klasa rozpoczyna tworzenie rysunku 16 września, natomiast na efekty Waszego zaangażowania czekamy do 20 września. Życzymy udanej zabawy!

3. 30 września świętujemy Dzień Chłopca, na parterze zawiesimy arkusze szarego papieru, dziewczęta będą mogły napisać życzenia dla swoich kolegów (nie tylko z klasy). Tegoroczny Dzień Chłopca upłynie pod hasłem „Szalony dzień z wąsem”, zachęcamy wszystkich panów do zaprezentowania swoich wąsów: malowanych, doczepianych, przyklejanych lub na gumce, sumiastych, szlacheckich, zakręconych, przystrzyżonych…
Będzie to jednocześnie Dzień Krawata, prosimy wszystkich chłopców o przyjście do szkoły z eleganckim męskim ozdobnikiem na szyi.

4. Już w październiku wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Każda klasa typuje jednego kandydata.
Wspólnie na godzinie wychowawczej oraz informatyce przygotowujecie plakat wyborczy. Plakat formatu minimum A4 musi zawierać: zdjęcie, imię i nazwisko kandydata, klasę, hasło oraz krótki program wyborczy. Na plakaty czekamy do 23 września 2019 r., możecie zaprezentować je na szkolnych oknach.

5. Uczniowie, oczekujemy życzliwości, zaangażowania, punktualności i kultury każdego dnia.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego