Ogłoszenia listopadowe

1. 21 listopada (czwartek) świętujemy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, przygotowaliśmy dla Was w tym dniu kilka atrakcji. Prosimy o założenie w czwartek  żółtego elementu stroju.
     Przygotujcie na godzinie wychowawczej 5 „łapek” (odrysowanych dłoni) oraz 5 pasków papieru w jesiennych kolorach i zapiszcie na nich życzliwe słowa, np. Niech spełnią się Twoje marzenia. Kolorowe „łapki” i paski papieru dostarczcie opiekunom Samorządu Uczniowskiego do 19 listopada. Opiekunowie wspólnie z członkami SU przygotują „Dywan Życzliwości”  oraz przywieszą w holu parteru kolorowe kartki, które można odczepić (klamerkę należy wrzucić do koszyczka) i podarować koleżance lub koledze.
  2. W piątek 22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. W holu parteru na korowych tablicach zostaną przyczepione brystole A1. Waszym zadaniem będzie dokończenie przygotowanego przez opiekunów SU  rysunku. Wytypujcie na godzinie wychowawczej troje uczniów, którzy dorysują kolejne elementy rysunku. Każda klasa musi posiadać swoje kredki. Zapraszamy do zabawy uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Rysunek tworzymy od 22  do  28 listopada, osobno dla każdego poziomu klas.
  3. Uwaga, bijemy kolejny rekord, 10 grudnia na czwartej godzinie lekcyjnej w holu parteru układamy najwyższą wieżę z nakrętek. Każda klasa typuje dwoje uczniów, którzy przynoszą niezbędne do wykonania budowli nakrętki.
  4. Prosimy o wykonanie gazetek „To już zima”, ocenimy je 8 grudnia, pamiętajcie też o świątecznym wystroju klas.
  5. Nagrodzimy klasę, której uczniowie 6 grudnia nie tylko przyniosą do szkoły najwięcej czerwonych czapek, ale postarają się też o inne elementy stroju św. Mikołaja.
  6. 6 grudnia szukamy w szkole czapek św. Mikołaja, rozglądajcie się uważnie, jeśli znajdziecie czapkę zgłoście się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
  7. Bierzemy udział w akcji Góra Grosza, przygotujcie podpisane słoiki.20 grudnia odwiedzą Was w klasach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i zapytają o tradycje świąteczne – warto znać odpowiedzi.

Ogłoszenia październikowe

Skład rady Samorządu Uczniowskiego:
Filip Rogacki kl. 6D – przewodniczący
Julia Grabowska kl. 5A – zastępczyni przewodniczącego
Antoni Staszak kl.  5S – sekretarz/skarbnik
Nela Gaworska kl. 4D – sekretarz/skarbnik
Alicja Duszczak kl. 6C – sekretarz/skarbnik
Paweł Kościelniak kl. 8E – członek rady
Daniel Rajmund kl. 6B – członek rady

To do nich możecie zwrócić się z propozycjami kreatywnych zajęć pozalekcyjnych, porozmawiać o sukcesach i porażkach. To również oni są odpowiedzialni za kreowanie pozytywnego wizerunku naszej szkoły.  Zrobią wszystko,  aby każdy uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  czuł się bezpiecznie i był zmotywowany do nauki, a pomogą im w tym – opiekunowie SU.

30 października ogłaszamy Dniem Spódnicy!
Nagrodzimy nie tylko  właścicielki oryginalnej, własnoręcznie wykonanej lub ozdobionej części  garderoby, ale klasę w której wszystkie dziewczyny, w tym dniu, przyjdą w spódnicy.

W listopadzie rozpoczynamy tworzenie Księgi Nietypowych Rekordów Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. W tym miesiącu będziemy skakać przez skakankę. Prosimy o wybranie przedstawiciela klasy, który przyniesie skakankę i oczaruje nas szybkością oraz zwinnością. Czekamy na Was 12 listopada (wtorek) na  4. godzinie lekcyjnej na dużym boisku.

Prosimy o przygotowanie dekoracji z okazji Święta Niepodległości – termin do 6 listopada 2019 r. Niech flaga niepodległej Polski zajmie centralne, zaszczytne miejsce w Waszej sali lekcyjnej.

Ogłoszenia wrześniowe
Wychowawcy!

Prosimy, o wybranie jednej osoby, której zadaniem będzie śledzenie informacji zamieszczanych przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego (strona internetowa szkoły, tablica ogłoszeń) oraz przekazywanie informacji społeczności klasowej.

Uczniowie!

1. Ogłaszamy konkurs na najbardziej zadbaną salę lekcyjną „Sala jak ta lala 2019/2020”. Postarajcie się , aby Wasza klasa nie tylko zachwycała wyglądem (liczymy na Waszą kreatywność), ale była miejscem zachęcającym do nauki i pozalekcyjnych spotkań. Samorząd Uczniowski oceni Wasze zaangażowanie i pomysły w drugim tygodniu października. Prosimy również o przygotowanie gazetki ściennej Nasza klasa.

2. 16 września 2019 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Prosimy, nie tylko uczniów, o przyjście do szkoły w bluzce, sukience lub spodniach w kropki. W tym tygodniu otrzymacie kartki formatu A3 z narysowaną kropką, Waszym zadaniem będzie dokończenie kropkowego rysunku. Możecie wykorzystać różne techniki, aby stworzyć niezapomniany rysunek. Pamiętajcie, każda klasa rozpoczyna tworzenie rysunku 16 września, natomiast na efekty Waszego zaangażowania czekamy do 20 września. Życzymy udanej zabawy!

3. 30 września świętujemy Dzień Chłopca, na parterze zawiesimy arkusze szarego papieru, dziewczęta będą mogły napisać życzenia dla swoich kolegów (nie tylko z klasy). Tegoroczny Dzień Chłopca upłynie pod hasłem „Szalony dzień z wąsem”, zachęcamy wszystkich panów do zaprezentowania swoich wąsów: malowanych, doczepianych, przyklejanych lub na gumce, sumiastych, szlacheckich, zakręconych, przystrzyżonych…
Będzie to jednocześnie Dzień Krawata, prosimy wszystkich chłopców o przyjście do szkoły z eleganckim męskim ozdobnikiem na szyi.

4. Już w październiku wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Każda klasa typuje jednego kandydata.
Wspólnie na godzinie wychowawczej oraz informatyce przygotowujecie plakat wyborczy. Plakat formatu minimum A4 musi zawierać: zdjęcie, imię i nazwisko kandydata, klasę, hasło oraz krótki program wyborczy. Na plakaty czekamy do 23 września 2019 r., możecie zaprezentować je na szkolnych oknach.

5. Uczniowie, oczekujemy życzliwości, zaangażowania, punktualności i kultury każdego dnia.