Przeskocz do treści

EkoEkstraklasa już wkrótce w SP2

Gmina Środa Wielkopolska jest w trakcie realizacji przedsięwzięcia pn.  „Stworzenie pracowni ekologiczno-badawczej Eko-Ekstraklasa w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej aktywizującej ekologiczne poznanie, myślenie i działanie.”
Przedsięwzięcie to jest w 50% dofinansowene ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu | www.wfosgw.poznan.pl i 50%  kosztów realizacji przedsięwzięcia ponosi gmina Środa Wielkopolska.
Celem przedsięwzięcie „Eko-Ekstraklasa” jest stworzenie w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. pracowni ekologiczno-badawczej, w której uczniowie będą poznawać środowisko przyrodnicze w toku poszukiwań, badań, obserwacji, doświadczeń, pomiarów, i analiz. Będą także kształtować własną przestrzeń ekologiczną.
Pracownia jest wyposażana w sprzęt pomiarowo-badawczy, aktywizujące pomoce dydaktyczne: mikroskopy, lupy, modele oraz w sprzęt multimedialny.
W pracowni zakładana jest uprawa roślin w mini-szklarniach oraz w donicach. Eko-Ekstraklasa będzie też centrum informacji o środowisku: o poziomie czystości powietrza oraz o stanie pogody.
Pracownia będzie oddana do użytku jeszcze w 2019 roku.

Joanna Majcher