Przeskocz do treści

badminton finał rejonu

zobacz galerię wydarzenia

22 i 23 listopada 2017 roku uczniowie SP2 wzięli udział w Mistrzostwach Rejonu w Badmintonie. Zawody odbyły się w kategorii chłopców i dziewcząt. W wyniku kilkugodzinnej rywalizacji dziewczęta z SP 2 Środa Wlkp. w składzie Maria Golec i Marta Gabryelewicz w debiucie w tak mocno obsadzonej imprezie spisały się bardzo dobrze. Niestety do grupy trafiły z bardzo silnymi rywalkami: SP Przeźmierowo oraz SP Września.
Zespół z Przeźmierowa wygrał cały turniej i awansował do Finału Wojewódzkiego. Nasze reprezentantki wygrały drugi mecz i ostatecznie zajęły miejsce 4-6. zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek - Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Wschód. W Finale Rejonu udział wzięła reprezentacja chłopców
w składzie: Dawid Kaczmarek, Jan Wójkiewicz, Tomasz Skrobich. Chłopcy trafili
do grupy z zespołąmi: SP 4 Jarocin, SP Targowa Górka, SP Dolsk. W pierwszym pojedynku z zespołem SP 4 Jarocin nasi reprezentanci odnieśli zwycięstwo. Drugi pojedynek to zacięta walka do ostatniej lotki z zespołem SP Targowa Górka, zwyciężyli rywale. Ostatni pojedynek w grupie był również zacięty, niestety zakończony zwycięstwem SP Dolsk. Ostatecznie zespół SP 2 zajął 3 miejsce
w grupie.  
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

Leszek Maźwa
opiekun reprezentacji SP2