Przeskocz do treści

IMG_2142

W piątkowe południe 24 stycznia w naszej szkole odbył się balik karnawałowy. Wszyscy uczniowie klas I-III bawili się w sali gimnastycznej. Wspólne tańce, pląsy i korowody wprawiły wszystkich w dobry humor, a młodym tancerzom dzielnie dotrzymywały kroku panie. Czytaj dalej... "Balik Karnawałowy :)"

IMG_1835

Cała „młodsza” społeczność naszej szkoły wraz z rodzicami spotkali się w odświętnie przygotowanej sali gimnastycznej, by wysłuchać kolęd i pastorałek wykonanych przez uczniów klas I-III. Czytaj dalej... "Grudniowe wspomnienia – wspólne kolędowanie"

 

W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Środa Wlkp. na kilka godzin „wynajęli niebo”.

Już dużym przeżyciem dla wielu uczniów było wejście do mobilnego planetarium,
w którym odbywały się zajęcia „na leżąco”. Lekcje pod gwiazdami prowadził młody pasjonat astronomii Maciej Wlekliński, który swoimi opowieściami starał się przedstawić wszechświat jako fascynujące miejsce, pełne niezwykłych widoków
i tajemnic.

Uczniowie mogli poznać niebo pełne gwiazd, gwiazdozbiory i ich nazwy. Dowiedzieli się, jak dawniej obserwacje nieba pomagały rolnikom w zasiewach i zbiorach plonów. Zobaczyli, jak wyglądają znaki zodiaku oraz jak będzie wyglądało niebo nocą w dzień zajęć !

W drugiej części lekcji młodzież obejrzała film pt. „Explore” przedstawiający historię odkrywania tajemnic wszechświata. Poznała model geocentryczny Ptolemeusza
i heliocentryczny Kopernika oraz prawa odkryte przez Johanesa Keplera, które wykorzystywane są w poznawaniu kosmosu.

Uczniowie uczestnicząc w tak ciekawej lekcji mogli poszerzyć swoją wiedzę
z astronomii, modelach Układu Słonecznego czy prawach Keplera. Wielu przyznało,
że lekcja w planetarium zrobiła na nich duże wrażenie i chętnie powtórzyliby taką przygodę.

Komentarze :

„ super sprawa”,

„więcej takich zajęć”,

„wreszcie dużo informacji z astronomii, którą się interesuję”,

„podobało mi się, bo kosmos to bardzo ciekawy temat”,

„przedstawienie nieba w kulistym kształcie nadawało realistości, można było wczuć się w atmosferę kosmosu”.

                                               Anna Maćkowiak     

Szkolny konkurs czytelniczy „Z książką za Pan Brat” dla uczniów klas drugich i trzecich odbywa się cyklicznie. W pierwszym jego etapie, 12 uczniów z klas drugich i 22 uczniów z klas trzecich przystąpiło do pisania testu sprawdzającego znajomość przeczytanej książki Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”. Czytaj dalej... "Pierwszy etap szkolnego konkursu czytelniczego „Z książką za Pan Brat” rozstrzygnięty."

W roku szkolnym 2019/2020 chętni uczniowie klas trzecich uczęszczają na zajęcia „Akademia kreatywności”. Podczas tych zajęć rozwijają zainteresowania i doskonalą swoje umiejętności. Czytaj dalej... "AKADEMIA KREATYWNOŚCI"

Cóż to był za dzień…
Klasy 1d i 1e w środę 18.12.2019r. udały się na wycieczkę do Szreniawy. Miejsce docelowe to domek jednorodzinny, w którym uczniowie mieli warsztaty o świątecznej tematyce. Czytaj dalej... "WYCIECZKA DO SZRENIAWY"

W listopadzie odbył etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego. Uczestniczyło w nim 11 osób z klas siódmych i ósmych. Najlepiej z testem leksykalno-gramatycznym poradził sobie Wiktor Klasa z klasy 7b. Swoje umiejętności kształci on pod okiem pań: Magdaleny Aust i Agnieszki Wysockiej. Teraz Wiktor przygotowuje się etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego, który odbędzie się 13 stycznia w Poznaniu oraz Międzypowiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego, który odbędzie się 22 stycznia w naszej szkole. Gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w wymienionych konkursach.
Anna Wnuk

Uczniowie klas siódmych i ósmych 17 grudnia odwiedzili Jarmarki Świąteczne i zwiedzali Berlin. Dzięki pięknej pogodzie udało się w całości zrealizować program. Grupa zobaczyła Mur Berliński, Katedrę Berlińską, Wieżę Telewizyjną, Reichstag, Bramę Brandenburską, Pomnik Ofiar Holokaustu oraz dwa Jarmarki Bożonarodzeniowe. Czytaj dalej... "Nasi uczniowie w Berlinie"