Wycieczka 6a i 6b do Gniezna

12 października 2023r. uczniowie klas VI a i VI b wzięli udział w wycieczce do Gniezna. Pierwszym punktem pobytu w pierwszej stolicy Polski było wspólne oglądanie spektaklu pt. „Mały Książę” w Teatrze im. Aleksandra Fredry w adaptacji scenicznej i reżyserii – Bálinta Szilágyi. Młodych widzów zachwyciła gra aktorów i przepiękna scenografia. Uczniowie poznali znaczenie pięknego słowa „oswajać”
i przypomnieli sobie, iż najważniejsze często bywa niewidoczne dla oczu.

Drugim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz udział w lekcji muzealnej pt. „Jak żyli ludzie 1000 lat temu? Nasi wychowankowie dowiedzieli się, że ówcześni mieszkańcy zdecydowanie byli od nas zaradniejsi, a przedmioty, którymi się otaczali i posługiwali, wykonywali samodzielnie.

Wycieczka dostarczyła uczniom klas szóstych zarówno wrażeń artystycznych, ale także okazała się skarbnicą wiedzy historycznej. Czas wspólnie spędzony zintegrował uczniów, co jest także ważnym walorem wychowawczym.

Maria Łażewska