SP2 na rajdzie PTTK Oddział Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej

W sobotę 3 grudnia 2022 uczestniczyliśmy w Rajdzie Mikołajkowo-Gwiazdkowym organizowanym przez PTTK Oddział Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej Naszą szkołę reprezentowała grupa 40 osób (uczniów z rodzinami) Spacerowaliśmy w magicznej scenerii przypominającej Opowieści z Narnii po terenie Leśnictwa Łękno. W Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się różne konkursy (wiedzy i sprawnościowe). Kończący się rok 2022 jest rokiem Józefa Rufina Wybickiego w 200-lecie jego śmierci. W konkursie wiedzy turystyczno-krajoznawczej w zdecydowanej czołówce znalazły się uczennice klasy 8a: Julia Rybko i Hania Balcerowska. Odznaki krajoznawcze Szlakiem Mazurka Dąbrowskiego zdobyli: Hubert Stępień, Magdalena Kryś, Maria Wieczorek, Adam Wieczorek, Lena Golec, Natalia Rybko, Julia Rybko oraz Weronika Janczakowska.