Konkurs: „Zaprojektuj i wykonaj zakładkę do książki"

Dobiegł końca konkurs: „Zaprojektuj i wykonaj zakładkę do książki”, zorganizowany z okazji przypadającego dnia 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto obchodzone jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, a ustanowione przez IBBY dla promowania wartościowej literatury i grafiki dla młodych odbiorców. Do konkursu dla uczniów klas 1-3 ogłoszonego przez bibliotekę szkolną na wykonanie dwustronnej zakładki przystąpiło ponad pięćdziesięciu uczniów. Inspiracją podczas tworzenia zakładek były baśnie, legendy, mity, opowiadania z całego świata. Dzieci wykonały zakładki różnymi technikami, wykazując się godną pochwały inwencją.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy 1

1 miejsce: Hania Ślebioda, kl. 1e - „Harry Potter”

2 miejsce: Hania Andrucewicz, kl. 1d - „Roszpunka”

3 miejsce: Weronika Błaszkowiak, kl. 1c - „Przygody kota Filemona”

Wyróżnienie: Olga Kajdan, kl. 1b - „Cukierku, Ty łobuzie”

Klasy 2

1 miejsce: Amelia Dolata, k. 2e - „Królowa Śniegu”

2 miejsce: Tymon Jędrzejewski, kl. 2d - „Nowe szaty cesarza”

3 miejsce: Julia Sikora, kl. 2a - „Roszpunka” Wyróżnienie: Kornelia Szczepańska, kl. 2g - „Wars i Sawa”

Klasy 3

1 miejsce: Alicja Kmieciak, kl. 3 e - „Roszpunka”

2 miejsce: Krysia Ciecińska, kl. 3c - „Harry Potter”

3 miejsce: Julia Roszak, kl. 3b - „Smok Wawelski”

Wyróżnienie:

Wiktoria Przybylska, kl. 3b - „Mała syrenka”

Nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowano na tablicy przy głównym wejściu do szkoły. Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Natasza Foder-Mikołajczak

Dagmara Godziewska