Przeskocz do treści

Adwent tuż, tuż…

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

Zachęcam Was gorąco do wykonania własnoręcznie kalendarza adwentowego. Adwent tuż, tuż, a kalendarze muszą być gotowe na 1.12.
W tym szczególnym czasie każdy potrzebuje czasu z bliskimi, odpoczynku od komputera i innych urządzeń mobilnych. Może Rodzice zrobią niespodziankę Dzieciom lub odwrotnie? Może przygotujecie kalendarz dla całej rodziny? Gwarantujemy niezłą zabawę nie tylko przy wykonywaniu kalendarza, ale także przy realizacji "zadań".  Przy okazji w domu przybędzie piękna ozdoba świąteczna. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiam "parę inspiracji", przeczytajcie, spójrzcie na zdjęcia, jakie cudne...

Ta piękna tradycja pochodzi z Niemiec. Obecnie bardzo skomercjalizowana,
w marketach tuż po 1.11. pojawiają się "bombonierki", które udają kalendarze adwentowe. Prawdziwy kalendarz adwentowy to nie tylko czekoladki. Można go wykonać własnoręcznie z wszystkiego. Z kubeczków po jogurtach, słoików, woreczków, kartonów, gałązek...Może umieścicie tam na każdy dzień "zadanie" dla mamy, taty, siostry, brata, babci, dziadka lub dla całej rodziny. Jakie to mogą być zadania? Pomysłów Wam nie zbraknie, oczywiście można włożyć do kalendarza słodycze, ale to nie one powinny być w tej idei najważniejsze. Co można umieścić: zapisane "ciepłe" słowo, mini niespodziankę dla mamy lub taty, zrobić kanapkę z uśmiechem lub inne "zadania".  Jakie? Na przykład: dziś piszemy kartki z życzeniami do cioci Frani i wujka Zdzisia..., zadzwoń do babci i porozmawiaj z Nią miło
(z pewnością się ucieszy:), wieczorem o 19 spotykamy się
w salonie na wspólnej partyjce ulubionej gry, sobota - wspólny spacer, a potem popcorn i wspólne oglądanie filmu, dziś wieczorem oglądamy wspólnie zdjęcia z..., mamo/tato podejdź do mamy/ taty i przytul go mocno, podejdź do... i powiedz coś miłego, dziś sprzątanie pokoi 😉 (gruntowne za łóżkiem, pod łóżkiem pod biurkiem - wszędzie kontrola rodzicielska o 16.00;-), dziś po 18 idziemy na wspólny spacer
i podziwiamy dekoracje/ światełka w mieście/na naszej ulicy/osiedlu, o 19 wspólne kalambury, dziś dekorujemy pierniki itp. itd. 
Gwarancja udanej zabawy 100% -  dużo śmiechu, miłych chwil, które pozostaną w pamięci na zawsze nie tylko dla młodszych, ale także dla starszych, a w pakiecie: piękny Wspólny czas z najbliższymi. Proszę pochwalcie się nam swoimi kalendarzami, przyślijcie zdjęcia  do 1.12. adres@: janczakowskaanna@gmail.com

(Zdjęcia będą opublikowane na stronie szkoły oraz na szkolnym fb)

Anna Janczakowska

Skip to content