Przeskocz do treści

Szkoła pamięta…

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”

                                                    Marszałek Józef Piłsudski

           Listopad to czas szczególnej refleksji, ponieważ wspominamy nie tylko naszych bliskich, ale i tych, którzy zapisali się w historii – tej lokalnej  i ogólnonarodowej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia. Dziś w sposób szczególny cieszymy się wolnością, kultywując polskie tradycje, kulturę i historię.   Mimo tak trudnego czasu społeczność szkolna zaangażowała się w działania mające na celu upamiętnienie ważnych postaci
i  wydarzeń i przyłączyła się do akcji pt. „Szkoła pamięta” zorganizowanej pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Uczniowie odszukiwali pamiątki  rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenia, porządkowali i odwiedzali groby osób zasłużonych, zapalali znicze w miejscach związanych  z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, odwiedzali groby zmarłych nauczycieli.

    Podjęte działania miały na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu,  a tym samym poszerzaniu wiedzy o historii Polski. 

Elżbieta Nowik

Skip to content