Zajęcia czytelnicze w bibliotece

We wrześniu i październiku uczniowie większości klas I-III uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Dzieci z najmłodszych klas odwiedziły po raz pierwszy bibliotekę i obejrzały księgozbiór. Uczniowie zadawali liczne pytania na temat książek i wykazali się dużą znajomością literackich bohaterów.W trakcie pogadanki najmłodsi uczestnicy udowodnili, że doskonale wiedzą, jak należy postępować z książkami, aby służyły wszystkim przez długie lata. Niektórzy uczniowie narysowali szkolną bibliotekę.

W klasach bibliotekarz czytał uczniom zagadki Detektywa Pozytywki, początkowe rozdziały książek „Piaskowy wilk”, „Babcia Rabuś”, czy fragmenty losów psa Baltica. Spotkania z książką bardzo się uczniom podobały.
Anna Heigelmann