Przeskocz do treści

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października uczniowie naszej szkoły obchodzili X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki oraz zachęcanie do utrwalenia tabliczki mnożenia.

W tym dniu, poprzez zabawę, połączyliśmy się z uczniami na całym świecie, ponieważ do akcji włączyło się kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata. „Tabliczkową” wiedzę sprawdzaliśmy podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Każdy trzecioklasista, który bezbłędnie odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienny certyfikat.

Serdecznie gratulujemy tym, którzy pomyślnie zdali egzamin podczas X Dnia Tabliczki Mnożenia!

Edyta Kwarcińska

Agnieszka Wieczorek

Skip to content