„Zginęli, abyśmy żyli wolni”

Delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w podniosłej uroczystości patriotycznej, jaka miała miejsce 17 września na Starym Rynku.
Przed budynkiem sądu, na którym znajduje się tablica upamiętniająca mieszkańców naszego regionu, rozstrzelanych przez hitlerowców jesienią 1939 roku, zgromadzili się średzianie, aby oddać hołd ofiarom II wojny światowej.

Minęło właśnie 81 lat od egzekucji dwudziestu jeden mężczyzn ze Środy, Śremu i Kościana na Łąkach Kijewskich. 17 września to także rocznica zbrojnej napaści ZSRR na Polskę.

Władze miasta oraz delegacje szkół, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych w skupieniu uczestniczyły w apelu poległych, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.

Lidia Kaźmierczak