Przeskocz do treści

Ogłoszenia wrześniowe

    Co zaplanowaliśmy we wrześniu?

  1. Przygotowanie kampanii wyborczej pod hasłem Kto obejmie tron?

  2. Spotkanie z przedstawicielami klas.

  3. Opracowanie tematyki gazetek ściennych.

  4. Ogłoszenie międzyklasowego konkursu na zadbaną salę lekcyjną „Sala jak ta lala 2020/2021”.

  5. Przygotowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.

  6. Obchody pierwszego dnia jesieni – W jesiennych kolorach.

  7. Obchody Dnia Chłopca pod hasłem Szalony dzień z wąsem, koszulą i krawatem.

Konkurs Najsympatyczniejszy kolega z klasy, przeprowadzenie akcji Co dziewczyny myślą o chłopakach?

  1. Konkurs fotograficzny Zatrzymać wakacje.

  2. Akcja Zbieramy nakrętki, czyli serce w naszej Szkole.

Uczniowie!

1. W nowym roku szkolnym, tradycyjnie, ogłaszamy konkurs na najbardziej zadbaną salę lekcyjną „Sala jak ta lala 2020/2021”. Postarajcie się, aby Wasza klasa nie tylko zachwycała wyglądem (liczymy na Waszą kreatywność), ale była miejscem zachęcającym do nauki i pozalekcyjnych spotkań. Samorząd Uczniowski oceni Wasze zaangażowanie i pomysły w drugim tygodniu października. Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego!

2. 16 września 2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Prosimy, nie tylko uczniów, o przyjście do szkoły w bluzce, sukience lub spodniach w kropki. W tym tygodniu zajrzyjcie do papierowej torby znajdującej się przy tablicy Samorządu Uczniowskiego, znajdziecie tam kartki z narysowaną kropką, Waszym zadaniem będzie dokończenie kropkowego rysunku. Możecie wykorzystać różne techniki, aby stworzyć niezapomniany rysunek. Podpisane prace należy oddać opiekunom SU, na efekty Waszego zaangażowania czekamy do 21 września. Życzymy udanej zabawy!

3. 23 września świętujemy pierwszy dzień jesieni, prosimy o założenie ubrań w jesiennych kolorach, np.: brązowym, żółtym, pomarańczowym, rudym, wrzosowym itp.

4. 30 września świętujemy Dzień Chłopca, upłynie on pod hasłem „Szalony dzień z wąsem, koszulą i krawatem, zachęcamy wszystkich panów do zaprezentowania swoich wąsów: malowanych, doczepianych, przyklejanych lub na gumce, sumiastych, szlacheckich, zakręconych, przystrzyżonych… Będzie to jednocześnie Dzień Krawata, prosimy wszystkich chłopców o przyjście do szkoły z niepowtarzalnym męskim ozdobnikiem na szyi oraz założenie eleganckiej koszuli.

Dziewczęta prosimy o wybranie klasowego dżentelmena i podanie jego nazwiska, opiekunom SU, do 28 września.

5. Samorząd Uczniowski organizuje pierwszy konkurs fotograficzny „Zatrzymać wakacje”. Prosimy o przesłanie najciekawszych zdjęć z wakacji, które pozwolą przez chwilę przenieść się w słoneczne miejsca i zatrzymać smak lata. Format i rodzaj zdjęć jest dowolny. Przedmiotem fotografii może być wszystko: osoby, krajobrazy, sytuacje. 

Fotografie oceniane będą w kategoriach:

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA,
– NAJCIEKAWSZE SYTUACJE,
– NIEZAPOMNIANE OSOBY.

Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie , otrzyma pochwałę. Zdjęcia można przysyłać do 5.10.2020 r. na adres: su.sp2sroda@gmail.com

W temacie mejla wpiszcie swoje imię i nazwisko oraz klasę.

6. Już w październiku wybory do Samorządu Uczniowskiego!

Każda klasa typuje jednego kandydata, jego zadaniem będzie przygotowanie plakatu wyborczego.

Plakat formatu minimum A4 musi zawierać: zdjęcie, imię i nazwisko kandydata, klasę, hasło oraz krótki program wyborczy.

Na plakaty czekamy do 28 września 2020 r., możecie zaprezentować je na szkolnych oknach.

7. Do słów „proszę", „dziękuję", „przepraszam" dołączcie uśmiech, pamiętajcie o życzliwości, zaangażowaniu, punktualności i maseczce:)

Opiekunowie SU – zawsze do Waszej dyspozycji

Skip to content