Zbiórka nakrętek! Nakręcamy pomaganie!

Uwaga! Z dniem 2 września wznawiamy zbiórkę  nakrętek! Nakręcamy pomaganie dla Amelki!!!
Pieniądze ze sprzedaży nakrętek są przekazywane na pomoc
w zapewnieniu dziecku rehabilitacji. Nakrętki można przynosić do sal lekcyjnych, z których będą odbierane
co dwa tygodnie przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu. Pomóżmy razem!!! Amelka jest dzieckiem wiotkim – (niedowład wiotki czterokończynowy, konsekwencja mózgowego porażenia dziecięcego).
Dziewczynka jest pod stałą obserwacją wielospecjalistyczną, wymaga ciągłej rehabilitacji. Nieustannie ćwiczy, by w końcu zacząć chodzić. We wrześniu 2016 r.
z uzbieranych środków wyjechała na turnus rehabilitacyjny. Było bardzo ciężko ale widać ogromne postępy.

Kolejnym etapem leczenia to terapia w komorze hiperbarycznej. To leczenie poprzez ożywienie nieaktywnych komórek i „zmuszenie” ich do pracy. Terapia ta dostarcza tlenu do wszystkich komórek u których z powodu niedotlenienia doszło do obumarcia. Tlen podawany pod stężeniem ożywia je w znaczny sposób pobudzając do działania. Nasza wojowniczka wykazuje ogromne postępy rozwojowe. To wszystko dzięki rehabilitacji, wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne.

(Źródło: http://pomagosie.pl/index.php/podopieczni/amelka-frankowska-mroczyk/)

Ania Janczakowska