Przeskocz do treści

Truskawkowy księżyc

Czerwcową pełnię Księżyca obserwowaliśmy 5 czerwca, a nasz naturalny satelita najlepiej prezentował się w okolicach 21:12.
Czym jest Truskawkowy Księżyc?
Truskawkowy Księżyc to niezwykłe zjawisko na niebie, które możemy zobaczyć jedynie raz   w ciągu całego roku.Podczas czerwcowej pełni, Księżyc przybiera niezwykły, różowy kolor.  Nazwa „pełnia truskawkowa” bierze się stąd, że przypada w czasie, kiedy zbierane są  truskawki. Zamiennie używa się takich określeń jak pełnia "różana" lub "kwiatowa", co ma związek z czasem zakwitania różnych gatunków kwiatów, w tym róż. I taki właśnie Księżyc udało się sfotografować uczniom klas VII i VIII. A oto najładniejsze zdjęcia.
Wszystkim uczniom, którzy przesłali zdjęcia, bardzo dziękuję za zaangażowanie się w tę akcję.
O.Metelska

Skip to content