Przeskocz do treści

XI Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej w SP 2 w wersji on-line

Ze względu na okoliczności związane z pandemią korona wirusa tegoroczny XI Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej nie mógł odbyć się na żywo w auli Szkoły Podstawowej Nr 2 tylko przebiegał po raz pierwszy w innowacyjnej wersji on-line. Do festiwalu zgłosiło się 24 uczestników z 14 szkół ze: Środy Wlkp., Chociczy, Pięczkowa, Jarosławca, Murzynowa Kościelnego, Kórnika, Wrześni, Kaczanowa, Kołaczkowa,  Wszemborza oraz Orzechowa.
Oprócz organizatorów przesłane nagrania zgodziły się oceniać również: Joanna Nowakowska – nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół w Nowym Mieście, Magdalena Sznura – nauczycielka języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wlkp. oraz Klaudia Kulak – instruktorka wokalna z Ośrodka Kultury w Środzie Wlkp. Wszyscy członkowie jury byli pod wrażeniem zaprezentowanego poziomu i zaangażowania uczestników. Już teraz każda zainteresowana osoba może posłuchać nagrodzonych nagrań na You Tube.
9 czerwca Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Jadwiga Wieland wraz z organizatorkami festiwalu wręczyła nagrody tylko laureatom. Trzeba było oczywiście pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Korzystając z połączenia na Messenger gratulacje przybyłym uczniom złożyli również: Burmistrz Piotr Mieloch oraz Starosta Ernest Iwańczuk.
 W części niemieckiej zaprezentowało się 8 uczestników. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Józwiak z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni. Drugie miejsce zajęła Gabriela Zandrowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. Natomiast trzecia w tej rywalizacji była Antonina Nowaczyk z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie. W tej części z naszej szkoły zaprezentowały się też: Agnieszka Komorowicz i Oliwia Rychtanek.
W części angielskiej zaprezentowało się 16 uczestników. Najwyżej oceniona przez jury została Sandra Michalak z Zespołu Szkół w Chociczy. Drugie miejsce zdobyła Hanna Witaszak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. Trzecie miejsce zajął Filip Sznura ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kórniku. Natomiast wyróżnienia otrzymały: Julia Jankowska z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni oraz Weronika Rybka ze Szkoły Podstawowej w Orzechowie. W tej części z naszej szkoły zaprezentowały się też: Martyna Szafraniak i Hanna Jóźwiak.
Koordynatorki festiwalu: Anna Wnuk, Agnieszka Wysocka i Anna Janczakowska bardzo dziękują: Urzędowi Miasta Środa Wlkp. oraz Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla laureatów, którzy otrzymali wysokiej klasy słuchawki z mikrofonem oraz powerbanki. Każdy uczestnik XI Festiwalu otrzymał też dyplom i drobny upominek ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2.
Anna Wnuk

Skip to content