Przeskocz do treści

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Piątego czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.
Podczas finałowej sesji w Sztokholmie uczestnicy ogłosili, że:
Człowiek jest zarówno elementem przyrody, jak i siłą sprawczą kształtującą otoczenie, które go utrzymuje przy życiu i inspiruje go do intelektualnego, moralnego, społecznego i duchowego rozwoju. (...) Oba aspekty środowiska człowieka: naturalne i stworzone przez człowieka, mają zasadnicze znaczenie dla jego dobrego samopoczucia i korzystania z podstawowego prawa człowieka – prawa do życia jako takiego”. 

Po raz pierwszy święto to obchodzone było na całym świecie w roku 1974 pod globalnym hasłem „Ziemia jest tylko jedna”

Pamiętając o tym dniu uczniowie klas piątych wykonali ciekawe prace plastyczne. 
Zapraszam do obejrzenia galerii.

Lidia Kaźmierczak

Skip to content