Przeskocz do treści

Samodzielna nauka nie musi być nudna!

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”
                     Konfucjusz

W trudnym czasie zdalnego nauczania uczniowie w inny niż zazwyczaj sposób zdobywają i poszerzają wiedzę, wspierani przez swoich Nauczycieli i Rodziców.  Badania pokazują, że zapamiętujemy 10% z tego, co słyszymy, 20% z tego, co widzimy, 40–50% z tego, o czym rozmawiamy i aż 90% z tego, co sami robimy i przeżywamy.Ponieważ najskuteczniej uczymy się przez działanie, zadaniem uczniów klas piątych, poznających na lekcjach biologii budowę roślin, było założenie wodnej hodowli fasoli. Piątoklasiści z zaangażowaniem pielęgnowali swoje roślinki, zapisując systematycznie obserwowane zmiany. Mieli okazję śledzić na bieżąco rozwój poszczególnych organów roślinnych: korzenia, łodygi i liści. Efektami swojej pracy dzielili się z nauczycielem biologii.
Oto krótka fotorelacja, przedstawiająca naszych młodych i zdolnych „ogrodników”  i ich roślinki.

Lidia Kaźmierczak

 

Skip to content