Przeskocz do treści

Konkurs fotograficzny „Zdjęcie z flagą”

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel – serce czyste…
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Cz. Janczarski

W długi majowy weekend wystarczy wyjrzeć przez okno, żeby dostrzec powiewające na wietrze barwy narodowe. Zgodnie z ponad szesnastoletnią tradycją, w sobotę, 2 maja, obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.Przez całe życie kształtujemy w sobie poczucie tożsamości narodowej oraz pielęgnujemy patriotyzm, również w codziennym życiu. Troszczymy się o swoje otoczenie oraz pielęgnujemy obyczaje.

Dlatego bardzo się cieszymy, że uczniowie Dwójki oraz Trójki podjęli wyzwanie i tak licznie postanowili się z nami podzielić swoimi zdjęciami z flagą w ramach akcji „Zdjęcie z flagą” zainicjowanej przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Środzie Wielkopolskiej.*

Serdecznie dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

* Artykuł opublikowany za zgodą opiekunów Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej.

 

 

 

Skip to content