Pola Nadziei

W lutym nasi uczniowie i opiekunowie z Szkolnego Klubu Wolontariatu (m.in.: A. Hańczyk, B. Krenc, A. Janczakowska) brali udział w szkoleniach i warsztatach przygotowujących do udziału w pięknej akcji "Pola Nadziei", która miała odbyć się w naszym mieście w sobotę 21 marca.

Niestety z powodu pandemii akcja nie doszła do skutku. Nie tracimy nadziei, że wkrótce będziemy mogli znów być razem i działać... Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer w Wielkiej Brytanii. To ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno - charytatywna na rzecz hospicjów. Co roku na początku października w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie Pola Nadziei sadząc cebulki żonkili. Z nadejściem wiosny, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice miast i wsi aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicja.Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania. (źródło: http://hospicjumpk.pl/pola-nadziei/)

Anna Janczkowska