Przeskocz do treści

Praca podczas zawieszenia zajęć

Drodzy Rodzice,
w związku z zaistniałą sytuacją, przez czas zawieszenia zajęć, nauczyciele będą wspierali Wasze dzieci w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu, a efekty ich pracy, będą omawiane po powrocie do szkoły.
Szczególną opieką obejmiemy uczniów mających trudności w nauce oraz uczniów, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do egzaminu ósmoklasisty i udostępnimy im niezbędne materiały. Do kontaktu z wychowankami, wykorzystamy następujące rozwiązania:
- dziennik elektroniczny,
- stronę internetową szkoły.
Ponadto, na platformie MEN epodręczniki.pl udostępniane zostały e-materiały do samodzielnej nauki przez uczniów. E-podręczniki to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych materiałów edukacyjnych, z których warto skorzystać.
Nauczyciele wychowawcy i nauczyciele poszczególnych przedmiotów, dla każdej klasy opracowują grafik, według którego będą przesyłali  zadania uczniom.Będą dwie kategorie zadań: obowiązkowe i dla chętnych.
Aby działania przebiegały sprawnie, na bieżąco będziemy dokonywać ich modyfikacji.
Ponadto,
proszę jak mantrę powtarzać dzieciom, że:
-  w szczególny sposób muszą przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają,
- nie powinni korzystać z miejsc powszechnie dostępnych, gdzie jest duże skupisko ludzi (komunikacja publiczna, kino, centra handlowe, etc.),
- nie powinni odwiedzać osoby starsze (w trosce o ich zdrowie), bo jest to grupa szczególnie podatna na zarażenie i wyjątkowo źle znosi tę chorobę.

Zaistniała sytuacja jest wielkim wyzwaniem dla nas wszystkich, postarajmy się wspólnie... temu wyzwaniu sprostać.

Jadwiga Wieland
dyrektor szkoły

Skip to content