Przeskocz do treści

Co z tym klimatem?

W ramach Koła Młodego Odkrywcy z geografii uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu w Urzędzie Miasta z p. Bożeną Waligórą kierownikiem Wydziału Środowiska i Rolnictwa. Celem naszego spotkania było zapoznanie się ze stanem środowiska w Powiecie Średzkim. Młodzi ludzie nie są obojętni na zmiany klimatu, szczególnie we własnym otoczeniu. Pytaliśmy o czystość powietrza i wód, poziom hałasu w Środzie Wlkp.
Chcąc zaspokoić nasze zainteresowanie tematem, pani kierownik przedstawiła ciekawą prezentację dotyczącą przyczyn powstawania smogu, jego skutków i procesów zapobiegania. Z raportu o stanie środowiska Powiatu Średzkiego dowiedzieliśmy się o jakości powietrza, czystości wód powierzchniowych i podziemnych, monitoringu hałasu i pomiarze pola elektromagnetycznego.

Na zakończenie spotkania spotkała nas miła niespodzianka. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek – materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas realizacji zadań ekologicznych. Dziękujemy!! 

                                    Anna Maćkowiak

Skip to content