Przeskocz do treści

X Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego w SP 2 w Środzie Wlkp.

Już po raz dziesiąty uczniowie z trzech powiatów: średzkiego, wrzesińskiego oraz poznańskiego uczestniczyli w Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. W części angielskiej wzięło udział 44, natomiast w niemieckiej 17 uczniów, przybyłych z 16 szkół podstawowych.
Powodzenia uczestnikom życzyły: dyrektor SP2 Jadwiga Wieland oraz Małgorzata Kaczmarek Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, które otworzyły jubileuszowy konkurs. Tym razem organizatorzy postanowiliśmy, że uczestnicy napiszą test na komputerach i tabletach i prześlą go on-line. Dzięki tej innowacji nie marnowano papieru, uczniowie mieli większą przyjemność z samego pisania i zdecydowanie szybciej poznali wyniki. W oczekiwaniu na rezultaty , uczestnicy, nauczyciele i rodzice, mogli się posilić i zrelaksować przygotowanej „Kawiarence” oraz spotkać się z przedstawicielkami Wydawnictw Macmillan i LektorKlett.

W części angielskiej pierwsze miejsce zdobył Aiden Dayton ze Szkoły Podstawowej „Keglik” w Środzie Wlkp., drugie miejsce zajął Jakub Furmanek z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 we Wrześni, a na trzecim miejscu uplasowała się Beata Spychalska ze Szkoły Podstawowej w Pięczkowie. Natomiast w części niemieckiej na najwyższym podium stanął Wiktor Klasa naszej szkoły, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie SP 3: Łukasz Ciania i Wiktor Nowak. Nagrody laureatom i upominki wszystkim uczestnikom wręczyli starosta Ernest Iwańczuk i zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 Jarosław Ochowiak. Koordynatorki Konkursu: Anna Wnuk, Anna Janczakowska i Agnieszka Wysocka wręczyły dyplomy przybyłym na uroczystość nauczycielom. Organizatorki przedsięwzięcia dziękują bardzo za ufundowanie cennych nagród: Urzędowi Miasta Środa Wlkp., Średzkiemu Starostwu Powiatowemu oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2.

Koordynator Anna Wnuk

Skip to content