WYCIECZKA DO SZRENIAWY

Cóż to był za dzień…
Klasy 1d i 1e w środę 18.12.2019r. udały się na wycieczkę do Szreniawy. Miejsce docelowe to domek jednorodzinny, w którym uczniowie mieli warsztaty o świątecznej tematyce.
Pod czułym okiem opiekunów dzieci w grupach wykonywały różne zadania. Grupa piekarzy robiła pierniki: wykrawała je, po upieczeniu dekorowała, a następnie kosztowała. Grupa stolarzy robiła Mikołaja z kawałka drewna: szlifowała drewno, malowała, przyklejała pompon i oczy. Grupa „bombkarzy” robiła bombki z filcu: przygotowywała filc do obklejania, obklejała nim styropianowa bombkę, dekorowała cekinami. Każdy uczeń brał udział we wszystkich warsztatach. Dzieci się świetnie bawiły, a jednocześnie zdobywały nowe wiadomości i umiejętności. Był też czas na zdrowy posiłek: jabłko, zapiekanka własnej roboty i sok. Po całym dniu pełnym atrakcji, aż żal było odjeżdżać. Zadowolenie i uśmiech nie schodziły z twarzy dzieci.

Dorota Pernak
Magdalena Franczak