AKADEMIA KREATYWNOŚCI

W roku szkolnym 2019/2020 chętni uczniowie klas trzecich uczęszczają na zajęcia „Akademia kreatywności”. Podczas tych zajęć rozwijają zainteresowania i doskonalą swoje umiejętności. Pracują indywidualnie lub w grupach. Wykonują ciekawe prace plastyczno-techniczne. Wykorzystują przy ich tworzeniu różnorodne materiały: papier, plastik, farby, tekturę, masę solną, plastelinę, okazy naturalne: liście, korę, szyszki, drewno, korzenie, żołędzie, kasztany itd. Tworzą formy użytkowe oraz dekoracyjne. Poznają przepisy kulinarne, na podstawie których wykonują w szkole ciasteczka. Tematyka zajęć jest ułożona zgodnie ze zmieniającymi się porami roku oraz pojawiającymi się świętami, aby poprzez wykonywanie miłych dla dzieci czynności utrwalały wiadomości na temat zdrowego odżywiania, wykorzystania odpadów, zmian zachodzących w przyrodzie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Miło spędzają czas. Dopytują się co ciekawego będą robiły następnym razem. Do tej pory dzieci zrobiły między innymi: winogrono, liście metodą orgiami, las w słoiku, lampion, obrazek z naturalnych liści klonu, kalendarz adwentowy, bombki. Prace plastyczne są eksponowane na gazetce ściennej, która ozdabia korytarz szkolny.

Dorota Pernak
Agnieszka Machunik