Spotkania wigilijne

KLASOWE WIGILIE
Piątek 20.12.2019r. to ostatni dzień pobytu uczniów w szkole przed przerwą świąteczną. Dzień pełen radości i oczekiwania, czy Gwiazdor dotarł do sal i zostawił prezenty. Izby klasowe były pięknie przystrojone, a stoły suto zastawione. Każda klasa w tym dniu miała swoją wigilię.
Dzieci dekorowały pierniki, słuchały czytanych przez nauczycieli opowieści o tematyce świątecznej, rozmawiały na temat tradycji bożonarodzeniowych oraz jak przygotowujemy się do świąt, składały sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i rozpakowywały prezenty. W sali gimnastycznej odbyło się wspólne śpiewanie kolęd, w którym brała udział pani dyrektor Jadwiga Wieland. Czas szybko minął w tak pięknej, radosnej i przygotowującej do świąt Bożego Narodzenia atmosferze.
Dorota Pernak