Przeskocz do treści

W muzeum nie musi być nudno

O tym, że w muzeum wcale nie musi być nudno, przekonali się uczniowie klasy 6B i 6C, którzy wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania. Brama Poznania - Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego to muzeum, które powstało z betonu i światła.
Oferuje atrakcyjną i urozmaiconą formę zajęć edukacyjnych, która jest oparta na poznawaniu oraz odkrywaniu historii przez aktywne uczestnictwo. Uczniowie kształcili umiejętności społeczne i komunikacyjne, zajęcia warsztatowe zachęcały do samodzielnego zdobywania wiedzy, syntezy, wyciągania wniosków. Uczniowie pracowali w zespołach, a kiedy prezentowali swoją wiedzę, zostali uznani za jedną z bardziej kreatywnych grup. W Poznaniu nie brakuje atrakcji, dzieci również miło spędziły czas w Cinema City Kinepolis. Projekcja filmu „Jak zostać Świętym Mikołajem” pobudziła ich do refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytania czy warto, mimo wielu przeciwności, w honorowy sposób walczyć o swoje marzenia ...

Skip to content