Bożonarodzeniowy Kiermasz Charytatywny

W piątek 6 grudnia zakończył się Szkolny Kiermasz Charytatywny. Po południu w Fundacji PomaGosie odbyło się komisyjne liczenie zebranych pieniędzy oraz sporządzono protokół.
Wynik: 3418,75 zł! Pobiliśmy zeszły rok
o 738,65 zł!

Rodzice, Goście oraz uczniowie klas I-III mogli zakupić produkty w dniach 18 – 22 listopada...już wówczas w SP2 wyczuwało się klimat przedświąteczny. W dwóch budynkach szkoły: przy ul. Lipowej i Dąbrowskiego trwał Szkolny Kiermasz Charytatywny. Można było kupić piękne ozdoby świąteczne, choinki, bombki, stroiki, świeczki, kartki, breloczki, pudełka, pierniki, a nawet smakołyki z domowej spiżarni…  Wszystkie te prace powstały w klasach i w domu dzięki inicjatywie nauczycieli, przy ogromnym zaangażowaniu  uczniów i rodziców.
W mikołajki uczniowie klas IV - VIII  w budynku szkoły przy ul. Lipowej mogli zakupić drobne upominki dla najbliższych i w ten sposób pomóc chorym rówieśnikom.
Kiermasz cieszył się ogromnym  zainteresowaniem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem zbierali środki na pomoc dla kolegów. Zebrane środki zostaną przekazane  na potrzeby zdrowotne pięciorga  uczniów naszej szkoły, którzy są podopiecznymi Fundacji Pomocy Dzieciom POMAGOSIE im. Małgosi Staszak.

Bardzo dziękujemy za wsparcie Szkolnego Kiermaszu Charytatywnego  i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu
Maria Łażewska i Anna Janczakowska