Przeskocz do treści

„Najpiękniejsza zakładka do książki” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Biblioteka  szkolna w październiku zorganizowała konkurs plastyczny na najpiękniejszą zakładkę do książki. Konkurs adresowany był dla dzieci klas I–III i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Wzięło w nim udział 85 uczniów, a wielu wykonało kilka zakładek. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką plastyczną: rysunek, wyklejanie, wyszywanie, ozdabianie bibułą, decoupage. Wybór najpiękniejszej zakładki okazał się bardzo trudny. Przy ocenie prac Komisja brała pod uwagę pomysłowość, różnorodność wykorzystanych materiałów, przydatność w zastosowaniu, oryginalność i estetykę.
Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Igor Kubacinski kl.1b
Szymon Turek kl. 2a
Filip Dolniak kl. 3e
Wyróżnienie otrzymali:
Sebastian Sobczyk kl. 1e
Wiktor Tomczak kl. 2c
Julia Łuczak kl. 3d
Julia Czwojdrak kl 1d
Prace zostały wyeksponowane na tablicy w holu szkoły.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Anna Heigelmann

Skip to content