Przeskocz do treści

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Aby przybliżyć całej społeczności szkolnej krótką historię obchodów tego dnia, a także aby przypomnieć, jakie skutki wywołuje uzależnienie od nikotyny i jakie inne szkodliwe substancje zawiera papierosowy dym, w holu szkoły oraz na korytarzach przygotowano gazetki informacyjne. Największą uwagę przykuwają plakaty wykonane przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem nauczycieli biologii. Promują one zdrowe życie
bez nałogu, zniechęcają do sięgania po papierosy i pokazują zgubne skutki palenia.

Ponadto podczas lekcji biologii, przyrody oraz godzin do dyspozycji wychowawcy nauczyciele przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat szkodliwości palenia papierosów oraz wartości życia bez nałogu.

Lidia Kaźmierczak

 

Skip to content