Przeskocz do treści

Uczniowie klas I-III czczą 11 listopada – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości to prawdziwa lekcja patriotyzmu również dla jednych z najmłodszych członków naszego społeczeństwa czyli uczniów edukacji wczesnoszkolnej. W naszej szkole w szczególny sposób uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

Szereg działań wokół tak ważnego dla naszego kraju święta, podjęliśmy już dużo wcześniej. Na początku uczniowie pracowali wokół tematyki związanej z naszą ojczyzną. Ćwiczono śpiew 4 zwrotek naszego hymnu. Wykonano prace plastyczne związane z symbolami Polski. Posłużyły one do dekoracji i szkolnych gazetek.
W oknach naszych sal zawieszono biało-czerwone liście. Nie zapomniano o dekoracji korytarza
I piętra szkoły. Wychowawcy klas I-III starali się budzić tożsamość narodową poprzez ukazanie zasług Jana Henryka Dąbrowskiego. W tym celu wszyscy uczniowie zwiedzili lub zwiedzą Pałac w Winnej Górze i wezmą udział w zajęciach edukacyjnych o historii naszego hymnu, którego słowa towarzyszyły Polsce i Polakom we wszystkich dobrych i złych momentach narodowych dziejów, stając się 90 lat temu naszym hymnem państwowym. Jest to realizacja projektu „100 wycieczek na 100 – lecie Niepodległości naszego kraju”. Dodatkowo wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej , by zrobić coś dla swojej ojczyzny, dla ziemi , na której żyjemy, posadziły wokół naszej szkoły drzewka. W piątek 8 listopada zapaliliśmy znicze pod pomnikiem J. H. Dąbrowskiego nie zapominając o odpowiedniej postawie w czasie składania zniczy i kwiatów. W sali gimnastycznej po odśpiewaniu wszystkich zwrotek hymnu ułożyliśmy z białych i czerwonych kartek polską flagę. Każdy uczeń przypiął również kotylion w naszych narodowych barwach.
opracowała A.Machunik

Skip to content