Przeskocz do treści

Lekcja w Sądzie Rejonowym

22 października 2019 r. wybraliśmy się z wychowawcą na niezwykłą lekcję do Sądu Rejonowego. Dzięki uprzejmości mamy naszego kolegi z klasy, Nikodema Waszaka, po raz pierwszy znaleźliśmy się w sali rozpraw. Powitał nas sędzia pan Szymon Szmyt i nie tylko opowiedział na czym polega jego praca, ale z niezwykłą cierpliwością odpowiedział na dziesiątki, nie zawsze związanych z tematem pytań.
Dowiedzieliśmy się między innymi, dlaczego nie warto zamieszczać niewłaściwych, obraźliwych komentarzy na Facebooku oraz dlaczego w sądzie znajduje się Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci. Pan sędzia pozwolił nam przymierzyć togę i zasiąść na sędziowskim fotelu, jednak kiedy dowiedzieliśmy się ile lat trzeba uczyć się, aby zostać sędzią, stwierdziliśmy, że chyba wybierzemy inny zawód. Największą atrakcją wycieczki okazała się piwnica w której przetrzymywane są szczególnie niebezpieczne osoby, dla zabawy każdy z nas chciał znaleźć się za kratkami, jednak pan sędzia skutecznie przekonał nas, aby nie wracać do sądu w roli oskarżonego. Spotkanie w Sądzie Rejonowym wyostrzyło nasz apetyt na kolejne wycieczki, pragniemy dowiedzieć się więcej o innych zawodach, aby w przyszłości dokonać mądrych wyborów.

Klasa 6C

Marzena Nawrocka

Skip to content