Przeskocz do treści

Światowy Dzień Uśmiechu

 Światowy Dzień Uśmiechu odbywa się w pierwszy piątek października każdego roku i jest dniem poświęconym „dobrej radości i dobrym pracom”. Hasłem tego dnia jest „Zrób akt dobroci - pomóż jednej osobie się uśmiechnąć”.
Na pomysł tego święta wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł Światowego Dnia Uśmiechu.

„Pomóż uśmiechnąć się drugiemu człowiekowi” pod tym hasłem obchody tego dnia zainicjował Samorząd Uczniowski. W tym dniu członkowie SU „odznaczali” wszystkich znaczkiem żółtej uśmiechniętej buźki i oczywiście dokładali swoje promienne uśmiechy.

Samorząd Uczniowski

Skip to content