Przeskocz do treści

Europejski Tydzień Kodowania w SP2 

17 października w SP2 odbyły się warsztaty pt.: „Pierwsza przygoda z Arduino - wkraczamy w ciekawy świat programowania”.Uczniowie brali udział w zajęciach w ramach inicjatywy Meet and Code 2019. Organizatorem i sponsorem tej ciekawej jest firma SAP, a jej partnerem Fundacja TechSoup. Zajęcia w SP2 możliwe były dzięki wnioskowi jakie Stowarzyszenie Przyjaciół Średzkiej Jedynki złożyło do Fundacji TechSoup. Tak, jak koledzy w innych krajach europejskich, 190 uczniów z SP2 poznawało tajniki kodowania! Umiejętność ta pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Zajęcia poprowadził Michał "Pozytywny" Kłosiński, który na Uniwersytecie Dzieci w Warszawie od 4 lat proponuje warsztaty z zakresu kreatywnego wykorzystania umiejętności programowania i elektroniki, open source, druku 3D i bezpieczeństwa w sieci. Poprzez takie zajęcia wdrażamy uczniów w świat programowania, nie każdy będzie informatykiem, czy programistą, ale logiczne myślenie, uruchomienie wyobraźni, umiejętność rozwiązywania problemów przyda się każdemu! Uczniowie mogli przekonać się, jak bardzo kreatywne i ciekawe jest kodowanie. Programowali mi.in.: mini - roboty i kodowali w języku Scratch2, korzystali z prawdziwych podzespołów elektronicznych jak rezystory, diody LED, tranzystory, kondensatory, przekaźniki, układy scalone. Oficjalne hashtagi: #meetandcode #SAP4Good #codeEU

Anna Wnuk

Skip to content