Przeskocz do treści

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś czternasty października,

- to jest święto pracownika,

który w trudzie i mozole

wychowuje dzieci w szkole.

I - choć nas to często nudzi - 

Wychowuje nas na ludzi!!

"Obyś cudze dzieci uczył" - 

bardzo stare to przekleństwo. 

Chwała więc nauczycielom 

Za codzienne ich męczeństwo!”

Od 7 do 11 października 2019 r. trwał w naszej szkole konkurs „Nauczyciele sprzed lat". Na tablicy wywieszone zostały zdjęcia przedstawiające niektórych członków grona pedagogicznego sprzed kilkunastu lat. Zadaniem uczniów było rozpoznanie jak najwięcej nauczycieli. Okazało się ono niełatwe – niektórych pedagogów można było rozpoznać na pierwszy rzut oka, gdyż niewiele się zmienili, innych za nic w świecie.

Równolegle SU zorganizował konkursu „Super Kadra Dwójki – SIEDMIU WSPANIAŁYCH”. Od 7 do 9 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w głosowaniu przeprowadzonym na lekcjach z wychowawcą.

W kategorii Nauczyciel z najpiękniejszym uśmiechem w szkole zwyciężył pan Adam Wójkiewicz; nauczycielem skutecznie rozwiązującym wszelkie problemy oraz cechującym się anielską cierpliwością okazała się pani Aneta Maciejewska; pani Aneta Gościniak również zwyciężyła w dwóch kategoriach: nauczyciel umiejący trafnie odpowiedzieć lub coś skomentować oraz w kategorii siła głosu. Pan Daniel Kowalski został najbardziej wymagającym pedagogiem (ale wcale nie niesympatycznym) – zwyciężył również w kategorii elegancja Francja.

Opiekunowie SU

 

Skip to content