Przeskocz do treści

UMIEMY RATOWAĆ ŻYCIE

16 października 2019r.  w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca nasi uczniowie uczestniczyli w SP3 w biciu rekordu w ilości osób wykonujących jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Na wstępie specjaliści w tej dziedzinie - ratownicy medyczni - Michał Bartkowiak i Marcin Zimowski przedstawili prawidłowy algorytm pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po nich do pracy na fantomach przystąpili uczestnicy wydarzenia. W sumie 30 uciśnięć i dwa wdechy ratownicze wykonywało na zmianę 328 osób, czyli więcej niż rok temu. W tym roku wśród uczestników bicia rekordu znaleźli się przedstawiciele: SP2, SP3, ZSA, CKZiU, LO, przedszkola "Krasnal Hałabała", Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz OSP z Mącznik, Towarzystwa Średzkich Amazonek oraz Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich. Z naszej szkoły w akcji uczestniczyli uczniowie 8e pod okiem: Anny Wnuk i Agnieszki Wysockiej.

Anna Wnuk

Skip to content