Przeskocz do treści

Noc Bibliotek

W sobotę, 5 października br. dzieci klas II-III wzięły udział w Nocy Bibliotek zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Środzie Wlkp.
Tegoroczna, V edycja tej ogólnopolskiej akcji odbyła się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.
Największą atrakcją wieczoru była prezentacja wywodzącego się z Japonii Papierowego Teatru Kamishibai, nazywanego też teatrem obrazkowym lub inaczej teatrem ilustracji. Dzieci obejrzały teatrzyk przygotowany na podstawie opowiadania autorstwa Rafała Witka zatytułowanego „Gadatliwy ptak Narina”, zapoznając się z historią dwóch na pozór odmiennych dziewczynek i ich rodzin, które połączyła wspólna sprawa.
Podczas spotkania dzieci tworzyły i prezentowały karty do teatrzyku opisując w formie obrazków siebie, a jednocześnie szukały wspólnych cech. Podczas Nocy Bibliotek nie zabrakło rozmów o czytaniu książek oraz zwiedzania biblioteki.
Oprac. Natasza Foder-Mikołajczak