Przeskocz do treści

Deutsch Plus!

W miniony piątek  35 uczniów naszej szkoły wraz ze mną i p. Agnieszką Wieczorek udało się na koncert niemieckiego muzyka Rogera Reklessa, który właśnie odbywa swą pierwszą trasę koncertową po Polsce. Koncert odbył się w Klubie Bazyla w Poznaniu i tak oto zaczęliśmy weekend w rytmie hip – hop. Bilety na koncert otrzymaliśmy w ramach programu Deutsch Plus, w którym nasza szkoła
od września bierze udział. Patronem programu jest Goethe Institut.

Dlaczego bierzemy udział w programie? Bo nasza szkoła dba o aktywne, kreatywne
i innowacyjne nauczanie niemieckiego! Takiej okazji nie mogliśmy zmarnować... Roger  okazał się bardzo miłym człowiekiem łatwo nawiązującym kontakt ze swoją publiką. Naszemu uczniowi Wiktorowi Klasie, który mieszkał w Bawarii, a skąd pochodzi Roger udało się nawet uciąć sobie pogawędkę z piosenkarzem , natürlich po niemiecku;-)  Po niemiecku można śpiewać i brzmi to nawet całkiem, całkiem… nieźle! Łamiemy stereotypy…! Deutsch macht Spass! Kto chce posłuchać Rogera Reklessa zapraszamy: https://www.youtube.com/watch?v=V2hY3hclmNU

Viel Spass! Ania Janczakowska