Przeskocz do treści

Uczniowie SP2 na wymianie w Niemczech

Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2
z Oddziałami Integracyjnymi
w Środzie Wlkp. wzięli udział w wymianie młodzieży
z Niemcami i Czechami. Tym razem
w dniach 17 - 20.09.2019 r. spotkanie odbyło się
w Hennigsdorfie (Niemcy).
Uczestnicy wymiany zostali powitani w ratuszu przez burmistrza miasta Thomasa
Günthera. Gospodarze zadbali o to, żeby każdy poznał wiele ciekawych miejsc
w Hennigsdorfie, m.in. poprzez zorganizowaną grę miejską.
Uczniowie zobaczyli również najważniejsze miejsca w Berlinie: Reichstag, Bramę
Brandenburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Jeden dzień spędzili
w Poczdamie, gdzie spacerowali po parku Sanssouci oraz po urokliwych uliczkach tego pięknego miasta. Wielu wrażeń dostarczył wszystkim Park Filmowy Babelsberg. Przez 4 dni młodzież pracowała w grupach, co sprzyjało integracji, nauce języka oraz poznaniu kultury. Wszystkim bardzo podobała się zabawa w kręgielni oraz spotkanie w nowoczesnej szkole naszych partnerów. Trudno było się rozstać, były łzy i uściski. Niedługo, już w maju 2020 r., zostało zaplanowane kolejne spotkanie. Partnerzy z Kralup w Czechach zaprosili do siebie młodzież ze Środy
i z Hennigsdorfu. Projekt wymiany młodzieży koordynują : Anna Wnuk i Agnieszka Wysocka, którym udało się pozyskać wsparcie finansowe Urzędu Miasta Środa Wlkp. oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – organizacji międzynarodowej wspierającej takie projekty.

Anna Wnuk

Skip to content