Przeskocz do treści

Ostatnie chwile…

Chciałbym kiedyś tu powrócić,
Chciałbym kiedyś tu zapukać,
Porozglądać się dokoła,
By dzisiejszy dzień odszukać.

Chciałbym tu kiedyś wrócić,
Chciałbym tu wpaść na chwilę
Czas upłynie – ja dorosnę
Przejdę pewnie życia milę

Chciałbym tutaj wrócić
Ale tak to urządzono,
Że ty pójdziesz borem, lasem
A ja pójdę inną stroną…

We wtorek 18 czerwca br. roku w Średzkim Ośrodku Kultury miało miejsce  zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów klas ósmych oraz  trzecich gimnazjalnych. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Absolwenci  odebrali statuetki oraz  nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko-muzyczną częścią artystyczną, której mottem były słowa Każda sekunda naszego życia jest jedną chwilą w dziejach wszechświata, chwilą, która się nie powtórzy.

Następnego dnia w salach lekcyjnych świadectwa oraz nagrody i wyróżnienia otrzymali uczniowie klas 4-7.

19 czerwca 2019 r. był ostatnim dniem wspólnie spędzonym przez trzecioklasistów z gimnazjum i ósmoklasistów w murach ich szkoły, dlatego radość z wakacji przeplatała się ze świadomością zakończenia pewnego etapu w życiu tych młodych ludzi.  W efekcie w niejednym oku zakręciła się łza, a uściskom i ciepłym słowom nie było końca.

Życzymy bezpiecznych, słonecznych , niezapomnianych wakacji.
  Marzena Nawrocka, Kinga Grodzka