Przeskocz do treści

„Królowa nauk” nie taka straszna …

W kwietniu odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Matematycznego. Celem jego jest popularyzowanie matematyki, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wdrażanie ich do zgłębiania tajników oraz wykrywanie młodych uzdolnionych matematycznie. Dzięki konkursowi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności, a jednocześnie sprawdzić się w gronie najlepszych.  

Naszą szkołę reprezentowało w tym roku ośmioro uczniów: Jan Skrzypiński z 5e Maksim Łazarienko z 6a, Abbas Alakparov oraz Hubert Zys z 6b, Jan Wójkiewicz z 6s, Martyna Szafraniak z 7b oraz Piotr Miesiąc i Szymon Stachowski z 8a.

Wszyscy nasi uczniowie dali z siebie wszystko, a dwoje zostało laureatami konkursu i otrzymało zaproszenie na uroczystość wręczenia nagród.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Hubert Zys uzyskał bardzo wysokie piąte miejsce, a Abbas Alakparov wygrał konkurs rozwiązując bezbłędnie wszystkie zadania. Dwójce chłopców z klasy 6b gratulujemy tak dobrych wyników i trzymamy kciuki za osiąganie kolejnych sukcesów i poświęcenie czasu "królowej nauk".

Agnieszka Wieczorek