Przeskocz do treści

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w klasach lekcyjnych. 31 maja w piątek wszyscy uczniowie klas I-III wybrali się nad Jezioro średzkie. Główną animatorką zabaw tanecznych i konkursów była pani Wioletta Kaźmierczak, która zachęcała wszystkich do wspólnego śpiewania i występów na scenie. Dzieci doskonale się bawiły w rytm znanych przebojów. Było szereg interesujących zabaw, konkursów, w których dzieci chętnie brały udział: puszczanie ogromnych baniek mydlanych, rysowanie kolorową kredą na dużej powierzchni postaci z bajek, projektowanie strojów balowych dla dzieci i swojej pani, skoki w workach czy marsz na szczudłach. Nie obyło się także    bez słodkiej niespodzianki. Każde dziecko ze smakiem w ten gorący dzień zjadło loda i brało udział we wspólnym pikniku na trawie. Dużym powodzeniem cieszył się również plac zabaw ze swoimi atrakcjami. Nad bezpieczeństwem i zgodną zabawą dzieci czuwały wychowawczynie. Czas tam spędzony minął bardzo szybko. Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest raz w roku……

Halina Gurczyńska