Przeskocz do treści

Wycieczka do Torunia

W słoneczną środę, 22 maja klasy 2d i 2a pojechały na wycieczkę do Torunia. Od samego rana towarzyszyła nam piękna pogoda i mnóstwo atrakcji. Najpierw pojechaliśmy do Planetarium im. W. Dziewulskiego. Seans jaki oglądaliśmy, był ciekawą prezentacją warunków panujących na planetach Układu Słonecznego. Bardzo podobały nam się fotele i wrażenie, ze lecimy statkiem kosmicznym. Z Planetarium udaliśmy się do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Tam dopiero była zabawa. Odkrywając prawa fizyki bawiliśmy się doskonale wodą, piankowymi klockami, w świecie zwierząt i odkrywając tajemnice naszego ciała. Mogliśmy pobawić się w reżysera filmu animowanego, złożyć wnętrzności człowieka, wyprodukować prąd i wykonać tamę na wodzie, jak bobry. Kolejnym przystankiem na wycieczce była Chatka Piernika. Tam wysłuchaliśmy legendy o Toruniu, zobaczyliśmy stroje piekarzy z czasów Mikołaja Kopernika, posłuchaliśmy dawnego języka i wyrabialiśmy najsłynniejsze w Polsce pierniki. Zwieńczeniem naszej wycieczki był spacer po mieście i oglądanie zabytkowych kamieniczek. Było fantastycznie i chętnie wrócilibyśmy tam jeszcze raz. A całość zarejestrowały czujne oczy z aparatem fotograficznym naszych wychowawczyń 😉

Agnieszka Dutkiewicz